„REBELIA” PEUGEOTA W WYŚCIGACH DŁUGODYSTANSOWYCH
Marka PEUGEOT i zespół REBELLION połączą swoje siły i wspólnie podejmą wyzwanie w Samochodowych Mistrzostwach Świata w Wyścigach Długodystansowych (WEC), włącznie ze startem w wyścigu 24 h Le Mans.


Obydwie firmy przystąpią do rywalizacji w sezonie 2022 w kategorii Hypercar, w której wykorzystywane będą hybrydowe układy napędowe. Na korzyść podjęcia tej współpracy przemawia łącząca obu partnerów pasja do sportu samochodowego, jak również ich wyjątkowe osiągnięcia w tej dziedzinie oraz poziom kompetencji sportowych i technicznych – atuty dające nadzieję na kolejne sukcesy we wspólnych barwach.

Połączenie sił wynika ze wspólnej ambicji obu partnerów, a umożliwia je z jednej strony zamiar marki PEUGEOT ponownego zaangażowania się w wyścigi długodystansowe, a z drugiej strony wejście zespołu REBELLION w nową epokę rozwiązań energetycznych w tej serii sportu samochodowego, należącej do najbardziej prestiżowych na świecie. Od stycznia 2020 r. zespół techniczny przystąpi do określenia zasadniczego kształtu tego przedsięwzięcia, a jednocześnie PEUGEOT SPORT i REBELLION Racing rozpoczną tworzenie zespołu.

Jean-Philippe IMPARATO, dyrektor Automobiles PEUGEOT:
PEUGEOT pięknie zapisał się w historii wyścigów długodystansowych, zarówno dzięki swoim silnikom benzynowym, jak i wysokoprężnym. Teraz chcemy rozpocząć w tej dyscyplinie sportu nowy rozdział, zapisany przy użyciu napędów hybrydowych. Zapowiedź naszego udziału w wyścigach długodystansowych, podana do wiadomości przed kilku tygodniami, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Niezmiernie nas to cieszy, zwłaszcza że podjęcie tego wyzwania, zarówno na poziomie sportowym, jak i technologicznym, nastąpi równocześnie z wprowadzeniem przez nas marki PEUGEOT SPORT ENGINEERED. Fakt ten jeszcze mocniej utwierdza mnie w przekonaniu do tego nowego projektu, przy którym będziemy współpracowali z potężnym i utytułowanym partnerem. Pasja, duch perfekcji i kompetencje zespołu REBELLION doskonale pasują do wartości marki PEUGEOT, wyrażanej hasłem: „Exigence, Allure et Emotion” (Wymagania, styl i emocje).

Jean-Marc FINOT, dyrektor PSA Motorsport:
Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy sprzymierzyć się z jednym z najważniejszych graczy w dziedzinie wyścigów długodystansowych. Doświadczenie i wiedza zgromadzone przez zespół REBELLION Racing w serii WEC to wielki atut przy połączeniu naszych sił i zapowiedź tego, że do sezonu 2022 przystąpimy dobrze przygotowani. Niedawne zwycięstwo REBELLION w Szanghaju jest wymownym potwierdzeniem klasy tego zespołu. Podział ról będzie odpowiadał zakresom naszych kompetencji, a miejscem naszych wspólnych działań będzie Wersal-Satory.

Alexandre PESCI, prezes REBELLION Corporation:
Jestem przekonany, że pasja obydwu naszych przedsiębiorstw wyraźnie i dobitnie przemawia za słusznością tego, co zamierzamy robić. Wspólnymi siłami skonstruujemy pojazd, zbudujemy zespół i będziemy rywalizować w sporcie, by zapisać na swoim koncie pasmo nowych sukcesów.

Calim BOUHADRA, dyrektor REBELLION Corporation:
Jesteśmy młodzi i ambitni. Jesteśmy prawdziwą „rebelią”, a ja jestem dumny, dowiadując się, że będziemy działać ramię w ramię z wyznającą takie same wartości marką PEUGEOT! Kompetencje techniczne organizacji Peugeot Sport, połączone z doświadczeniem REBELLION Racing, okażą się czynnikami decydującymi dla rozpoczęcia tej nowej epoki w wyścigach długodystansowych, co do której mamy wyraźnie zbieżne ambicje.

Osiągnięcia marki PEUGEOT w wyścigach długodystansowych

2011 (PEUGEOT 908 HDI FAP)
Mistrz międzykontynentalny w serii pucharowej Le Mans Cup

2010 (PEUGEOT 908 HDI FAP)
Mistrz międzykontynentalny w serii pucharowej Le Mans Cup

2009 (PEUGEOT 908 HDI FAP)
Podwójne zwycięstwo (m. 1. i 2. w klasyfikacji generalnej) w wyścigu 24 h Le Mans

2007 (PEUGEOT 908 HDI FAP)
Mistrz Le Mans Series

1993 (PEUGEOT 905)
Potrójne zwycięstwo (m. 1., 2. i 3. w klasyfikacji generalnej) w wyścigu 24 h Le Mans

1992 (PEUGEOT 905)
Mistrz świata w Wyścigowych Mistrzostwach Samochodów Sportowych Zwycięstwo w wyścigu 24 h Le Mans


Osiągnięcia zespołu REBELLION w wyścigach długodystansowych

2017
Mistrz w serii Endurance Trophy FIA w klasie LMP2

2016
Mistrz w serii Endurance Trophy FIA w klasie LMP1
Zwycięstwo w wyścigu 24 h Le Mans w klasie LMP1, w kategorii Privateer (dla zespołów pozafabrycznych)

2015
Mistrz w serii Endurance Trophy FIA w klasie LMP1
Zwycięstwo w wyścigu 24 h Le Mans w klasie LMP1, w kategorii Privateer (dla zespołów pozafabrycznych)

2014
Mistrz w serii Endurance Trophy FIA w klasie LMP1
Zwycięstwo w wyścigu 24 h Le Mans w klasie LMP1-L, 4 miejsce w klasyfikacji generalnej

2013
Mistrz w serii Endurance Trophy FIA w klasie LMP1 Mistrz w serii ALMS Petit Le Mans

2012
Mistrz w serii Endurance Trophy FIA w klasie LMP1
Zwycięstwo w wyścigu 24 h Le Mans w klasie LMP1, w kategorii Privateer (dla zespołów pozafabrycznych); 4. miejsce w klasyfikacji generalnej
Zwycięstwo w serii ALMS Petit Le Mans

2011
Mistrz w serii Le Mans Series w klasie LMP1

Akceptuję
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu podczas przeglądania naszego serwisu oraz podnoszenia jakości oferowanych treści. Szanując Twoją wolę będziemy korzystać z tych plików tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę.

Dalsze informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych zostały okreśłone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych Polityka prywatności i Polityka cookies