PEUGEOT 308 TCR ZDOBYŁ DWA MIEJSCA NA PODIUM
Teddy Clairet (drugie miejsce) i Julien Briché (trzecie miejsce) zasiadający za kierownicą Peugeot 308 TCR zakończyli tegoroczne zmagania w serii TCR Europe Touring Car Series w imponującym stylu, zdobywając dwa miejsca na podium.


  • W ostatniej rundzie sezonu rozgrywanej na hiszpańskim torze Jarama pod Madrytem udział wzięło pięciu kierowców za sterami Peugeot 308 TCR. Poza kierowcami zespołowymi Julienem Briché (JSB Compétition) oraz Jimmym i Teddym Clairet (team Clairet Sport), lokalny hiszpański zespół SMC Junior Motorsport wystawił dodatkowe dwa samochody, za kierownicą których zasiedli Enriqué Hernando, obiecujący 25-letni kierowca, który miał już za sobą jeden start w wyścigach TCR Europe oraz Fernando Navarrete, który tym samym zaliczył swój debiut w serii tuż przed swoimi czterdziestymi urodzinami.
  • Na torze, którego większą część stanowią serie ciasnych zakrętów, nie pozostawiające kierowcy miejsca na jakikolwiek błąd, Peugeot 308 TCR zaprezentował się z jak najlepszej strony. Teddy Clairet zakończył sesję kwalifikacyjną na doskonałym drugim miejscu, a Julien Briché zajął piątą pozycję.
  • W pierwszym wyścigu, startujący z pierwszej linii Teddy Clairet za kierownicą 308 TCR potwierdził swoją klasę i utrzymał doskonałą drugą pozycję aż do samej mety. Tym samym udało mu się zdobyć już drugie podium w sezonie, po trzecim miejscu wywalczonym na torze Paul-Ricard. Julien Briché zapewnił sobie mocne piąte miejsce, a ostateczny doskonały występ samochodów spod znaku lwa przypieczętował Jimmy Clairet, który ruszając zaraz po starcie w szaleńczą pogoń zyskał aż dwanaście pozycji. Enriqué Hernando i Fernando Navarrete, którzy zajęli odpowiednio 13. i 16. miejsce poradzili sobie dobrze w starciu z czołówką kierowców europejskiej serii TCR.
  • Drugi wyścig to pokaz doskonałej jazdy Peugeot 308 TCR, które wspaniale odnalazły się w zaciętej rywalizacji w samej końcówce sezonu. Dzięki trzeciej lokacie, która przypadła w udziale Julienowi Briché, Peugeot już po raz czwarty w sezonie uplasował się na podium. Peugeot 308 TCR potwierdził tym samym po raz kolejny, że jest niezawodnym samochodem, który liczy się w stawce. Bracia Teddy i Jimmy Clairet uplasowali się odpowiednio na 9. i 11. pozycji, a Fernando Navarrete zaliczył udany debiut w serii, zajmując 15. miejsce w wyścigu wieńczącym zmagania kierowców w roku 2020.
  • Teddy Clairet i Julien Briché, którzy mają w swoim dorobku po jednym podium w sezonie zajęli odpowiednio dziewiąte i dziesiąte miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej pucharu TCR.

POWIEDZIELI NAM…


Olivier Fuet, szef działu wyścigów torowych dla klientów
„Chciałbym pogratulować Teddy’emu i Julienowi zdobycia miejsc na podium, dzięki czemu udało nam się zakończyć sezon mocnym akcentem. W walce z naprawdę mocną konkurencją, udało nam się aż cztery razy zdobyć miejsce na podium, a nawet odnieść zwycięstwo w jednym z wyścigów. Te wyniki wyraźnie pokazują osiągi i niezawodność Peugeot 308 TCR. Cieszę się również, że w ostatniej rundzie wyścigowej na starcie pojawiło się dwóch miejscowych kierowców, którzy mieli okazję zasiąść za kierownicą naszego samochodu. To tylko potwierdza, że Peugeot 308 TCR to samochód, który doskonale nadaje się również dla kierowców nabierających szlifu w serii wyścigów samochodów turystycznych, stojących bez wątpienia na najwyższym poziomie jeśli chodzi o tę dyscyplinę w Europie”.

Teddy Clairet, kierowca zespołu Clairet Sport Team
„Jestem zadowolony z ostatniego weekendu i cieszę się z dobrego miejsca w klasyfikacji generalnej, zwłaszcza biorąc pod uwagę cały sezon, w którym mieliśmy lepsze i gorsze momenty. Bez wątpienia wszystko zagrało, jak należy. Szkoda, że ustawienia zawieszenia na drugi wyścig nie były odpowiednio dobrane do warunków panujących na torze. Po prostu nie byłem w stanie uzyskać odpowiedniego tempa. Pomimo kłopotów w kwalifikacjach, Jimmy również wykonał dobrą robotę w obydwu wyścigach. Ogólnie więc oceniam ten weekend jako udany”.

Julien Briché, szef i kierowca zespołu JSB Compétition
„Miło jest zakończyć sezon, plasując się w czołówce kierowców. Gdyby nie kontakt z innym samochodem, który uszkodził mój tylny zderzak, mogliśmy powalczyć o jeszcze wyższą pozycję na mecie. Naderwany element zderzaka ocierał się o jedno z kół, co w znacznym stopniu spowolniło jazdę. Zdecydowanie mieliśmy odpowiednie tempo, by wygrać ten wyścig i to jest dla mnie najważniejsze”.

Akceptuję
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu podczas przeglądania naszego serwisu oraz podnoszenia jakości oferowanych treści. Szanując Twoją wolę będziemy korzystać z tych plików tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę.

Dalsze informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych zostały okreśłone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych Polityka prywatności i Polityka cookies