DS Automobiles i TECHEETAH gotowi do zdobycia trzeciego podwójnego tytułu mistrza świata!
W paryskim studio, usytuowanym niedaleko siedziby spółki w Wersalu, DS Automobiles oraz partner zespołu, firma TECHEETAH ponownie zadeklarowali zaangażowanie w Formułę E i chęć sięgnięcia kolejny raz po podwójny tytuł mistrza świata w tej dyscyplinie w siódmym sezonie startów w styczniu 2021 roku.


Będą to jednocześnie pierwsze wyścigi Formuły E odbywające się w ramach mistrzostw świata FIA.. Zespół, który co chwila ustanawiał nowe rekordy w trakcie szóstego sezonu i zdobył podwójny tytuł mistrza świata, uczyni wszystko, by utrzymać wysoki poziom wyników. Zgodnie z zapowiedzią, rozpocznie sezon samochodem DS E-TENSE FE20, zwycięzcą z poprzedniego sezonu, gdyż regulamin mistrzostw, ze względu na pandemię COVID-19 dopuszcza między innymi również tę możliwość.

„Cóż to był za sezon! To piękne wspomnienia, ale mimo poczucia dumy i szczęścia, nasz zespół myśli już o przyszłości nie szczędząc wysiłków w przygotowaniach do siódmego sezonu. Patrząc na wyniki z dwóch poprzednich sezonów, nie możemy mierzyć niżej niż kolejny podwójny tytuł mistrzowski i chcemy zwyciężyć w pierwszych mistrzostwach świata Formuły E. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować partnerom wspierającym nas od początku, ale też powitać gorąco tych, którzy właśnie do nas dołączyli przed nowym sezonem. Nasi partnerzy odgrywają znacząca rolę w zespole, tak w sferze technicznej jak i finansowej. Naszym wspólnym celem jest stały rozwój i chcemy stawać się najlepsi w tym, co robimy. Dominuje wśród nas mentalność zwycięzcy. Wyraża się w każdej naszej decyzji i odnajduje odzew u naszych partnerów, dostawców, w całym zespole oraz wśród publiczności. Stanowi dla nas motywację przed siódmym sezonem. Czujemy się bardzo dobrze „zaopiekowani” i wspierani przez zaangażowanie wszystkich wokół”.

Xavier Mestelan Pinon, dyrektor DS Performance:
„Siódmy sezon jest dla nas nowym wyzwaniem, jednak cel pozostaje ten sam: walczyć o zwycięstwa i tytuły! Z powodu pandemii zmieniły się przepisy dotyczące jednostki napędowej. Zwyczajowo musieliśmy homologować nowy samochód na każdy sezon, ale dziś mamy możliwość przełożyć to na koniec mistrzostw w 2021 roku. Patrząc na nasze doskonałe wyniki, zdecydowaliśmy się w DS PERFORMANCE na prowadzenie dwóch programów. Po pierwsze, wprowadzimy istotne modyfikacje w samochodzie DS-TENSE FE20, zwycięzcy poprzedniego sezonu, aby rozpocząć starty w mistrzostwach 2021 roku wystawiając wyjątkowo sprawny i jeszcze bardziej skuteczny bolid. Po drugie, równolegle konstruujemy nowy samochód, który zadebiutuje w wyścigu E-Prix w Rzymie, po zakończeniu 1/3 sezonu”.

Béatrice Foucher, dyrektor zarządzający DS Automobiles:
„DS Automobiles zaznaczyło swe miejsce w historii Formuły E, gdy zdobyło kolejny raz dwa tytuły mistrzowskie podczas szóstego sezonu rywalizując z wielkimi markami samochodowymi. Dzięki pracy osób zaangażowanych w ten nowatorski program, wyznaczamy standardy w wyścigach samochodów z napędem całkowicie elektrycznym. Jestem dumna z fantastycznych wyników naszego zespołu oraz kierowców i wdzięczna za pełne zaangażowanie pracowników DS Automobiles. No i oczywiście cieszę się na bliskie już otwarcie sezonu 2021.

Kiedy startowaliśmy po raz pierwszy w Formule E w 2015 roku, byliśmy pierwszą marką premium, która zdecydowała się na taki krok. Formuła E to pasjonujące wyścigi. Ponadto stała się pierwszą na świecie dyscypliną sportu, która uzyskała w 2020 roku certyfikat neutralności węglowej.

„Formuła E angażuje się w naturalny sposób również w elektryfikację transportu, a nie ma innej dziedziny, w którą chcielibyśmy się bardziej zaangażować, bo przecież stanowi ona fundament strategii marki DS. Cała gama modeli DS jest zelektryfikowana na czele z DS 3 CROSSBACK E-TENSE – samochodem w pełni elektrycznym oraz DS 7 CROSSBACK E-TENSE w wersji hybrydy plug-in. Także nasz flagowy model, DS 9, hybryda plug-in o mocy 360 KM powinien w niedługim czasie znaleźć się w sprzedaży. Widzimy realny potencjał w tym segmencie, ponieważ 33% sprzedaży w Europie stanowiły w tym roku samochody zelektryfikowane. Pozwoliło nam to na uzyskanie doskonałych wyników: na koniec września 2020 roku wykazywaliśmy się najniższym poziomem emisji CO2 na rynku – jedynie 81 g/km”.

Antonio Félix da Costa, mistrz Formuły E ABB FIA:
„Mój pierwszy tytuł mistrzowski w Formule E zachęcił mnie jeszcze bardziej do sięgnięcia po kolejny. Wraz z Jeanem-Érikiem Vergne’em, a także pozostałymi kierowcami Formuły E, którzy wiedzą czego chcą, wszyscy będziemy zaciekle walczyć podczas tego sezonu, to pewne. I z niecierpliwością czekam na tę chwilę. Chcemy zdobyć pierwszy tytuł mistrza świata i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by to się udało. Zawsze mówiłem, że samochody wyglądające na szybkie są szybkie, więc popatrzcie na nasz w tym roku! Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł pokazać nad czym pracujemy. Nie stanie się to w Walencji, ale rozglądajcie się dobrze w Santiago. Będziemy tam!”.

Jean-Éric Vergne, dwukrotny mistrz Formuły E ABB FIA:
„Odkąd jestem w DS TECHEETAH, zauważam stałe postępy w zespole. Wyniki w trakcie szóstego sezonu udowodniły naszą konkurencyjność i jestem zachwycony mogąc zaprezentować to, co przygotowaliśmy na siódmy sezon. Cały czas staramy się być lepsi i zmieniać samych siebie, nasze podejście i sposób działania oraz naszą długoterminową wizję, co jest najważniejsze. Zespół wykonał fantastyczną pracę. Niecierpliwie czekam na kolejne treningi w Walencji, które poprzedzą pierwszy wyścig tego sezonu w styczniu w Santiago.

DS TECHEETAH przygotowuje się teraz do oficjalnych jazd testowych Formuły E w Walencji w Hiszpanii, które odbędą się od 28 listopada do 1 grudnia. Następnie samochody zostaną przetransportowane do Santiago de Chile, gdzie wystartują 16 stycznia 2021 roku w pierwszym wyścigu siódmego sezonu”.

Akceptuję
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu podczas przeglądania naszego serwisu oraz podnoszenia jakości oferowanych treści. Szanując Twoją wolę będziemy korzystać z tych plików tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę.

Dalsze informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych zostały okreśłone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych Polityka prywatności i Polityka cookies