Przedsezonowe jazdy próbne pomyślne dla DS Automobiles i TECHEETAH!
Oficjalne jazdy testowe siódmego sezonu mistrzostw świata ABB FIA Formuły E, które odbyły się na torze Ricardo Tormo (Walencja, Hiszpania) pomiędzy 28 listopada a 1 grudnia były bardzo obiecujące dla zespołu DS TECHEETAH.


Sesja ta pozwoliła kierowcom i zespołowi na sprawdzenie słuszności przyjętej strategii oraz przetestowanie oprogramowania i sprzętu w rzeczywistych warunkach jazdy na torze.

W przeciwieństwie do torów ulicznych, gdzie rozgrywane są wyścigi Formuły E, tor w Walencji jest obiektem tradycyjnym. Trudno jest więc wiarygodnie porównać uzyskane wyniki z innymi zespołami, jednak jazdy te dają zespołowi możliwość zapewnienia jego kierowcom i inżynierom jak najlepszych narzędzi do walki w nadchodzącym sezonie startów.

Mark Preston, Team Principal DS TECHEETAH:
„Tempo jazdy i uzyskiwane czasy rzadko stanowią priorytet podczas takiej sesji jazd próbnych. Z reguły dbamy przede wszystkim o to, by nasi inżynierowie dysponowali jak najlepszymi narzędziami, no i oczywiście staramy się potwierdzić słuszność naszych rozwiązań i strategii. Można przeprowadzić wszystkie dostępne na świecie symulacje, a nic nie zastąpi jazdy w realnych warunkach. Testy wykonane wcześniej na stanowiskach badawczych nie dają wiedzy o tym, co naprawdę wydarzy się na torze. Te trzy dni spędzone w Walencji dały nam czas na sprawdzenie różnych opcji i gdy coś dobrze zadziałało, mieliśmy czas nad tym popracować”. „Tor w Walencji może nie jest zbytnio reprezentatywny dla Formuły E, bo jest to tor tradycyjny, jednak pozwala na prześledzenie zmian naszych wyników na przestrzeni sezonów i na porównanie ich z wynikami innych zespołów. Nie odpowie to na pytanie, kto jest najszybszy, ale będzie można stwierdzić, czy poczyniliśmy postępy w odniesieniu do czasów referencyjnych”.

Xavier Mestelan Pinon, dyrektor DS Performance:
„Po zdobyciu obu tytułów mistrzowskich w szóstym sezonie, zerujemy liczniki i ponownie stajemy do walki z jasnym celem obrony naszych tytułów. Te trzy dni jazd testowych przeprowadzonych w bardzo zmiennych warunkach na torze wykorzystaliśmy do potwierdzenia prawidłowego działania samochodów i ich systemów pokładowych, ale także do doprecyzowania ustawień, abyśmy byli przygotowani na powrót na ten nietypowy dla FE tor i gotowi do startu w prawdziwym wyścigu. Czasy uzyskiwane przez naszych kierowców były bardzo dobre niezależnie od warunków panujących na torze, jednak nie mogą one rzecz jasna o czymkolwiek przesądzać na przyszłość. Natomiast sytuacja odwrotna byłaby bardzo niepokojąca! Nie chcemy wyciągać zbyt pochopnych wniosków z tej sesji testowej, ale wyjeżdżamy z Walencji z dobrym nastawieniem przed pierwszym wyścigiem w Chile, a to się bardzo liczy”.

Antonio Félix da Costa, mistrz świata Formuły E ABB FIA:
„Te trzy dni jazd testowych były bardzo intensywne, a jednocześnie bardzo przydatne. Mieliśmy dużo ustawień do sprawdzenia i kilka z nich dało dobre wyniki, a to bardzo ważne, ponieważ będzie niezmiernie pomocne podczas całego sezonu. Nawet korzystając z jednostki napędowej z szóstego sezonu, byliśmy na poziomie naszych rywali! Teraz będziemy mogli trochę odpocząć! Ale przedtem, życzymy wam wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Naprawdę, chciałbym być już w roku 2021! Mam nadzieję, że kolejny rok będzie przyjemniejszy i spokojniejszy dla wszystkich. Spotykamy się więc w Santiago na pierwszym i drugim wyścigu sezonu numer 7”.

Jean-Éric Vergne, mistrz Formuły E ABB FIA w sezonach 2017/2018 i 2018/2019:
„Testy w Walencji przebiegły bezproblemowo i jestem bardzo dumny z naszych dokonań. Ustaliliśmy bardzo rygorystyczny plan działania i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, które pomogą nam doskonalić się w najbliższym sezonie. Czuję większy optymizm przed rozpoczęciem tego sezonu niż w ubiegłym roku i nie mogę doczekać się startu w pierwszym wyścigu w Santiago! Ale najpierw będziemy mieli przerwę świąteczną. Zespół naprawdę zasłużył na trochę odpoczynku, bo pracował non-stop przez cały rok”.

Akceptuję
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu podczas przeglądania naszego serwisu oraz podnoszenia jakości oferowanych treści. Szanując Twoją wolę będziemy korzystać z tych plików tylko wtedy, gdy wyrazisz na to zgodę.

Dalsze informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych zostały okreśłone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych Polityka prywatności i Polityka cookies